Jsem milovnice přírody, maminka čtyř dětí a ráda podporuji ostatní na jejich cestě. 

Pomohu vám rozptýlit obavy a užívat si výprav s dětmi do přírody s radostí a v pohodě. 

 

Dnes už chodím s dětmi na výlety s radostí a bez obav. Nechávám je svobodně objevovat svět . Jsem šťastná, že si venku hrají a radují se z pohybu.  Chystání na výlety a oblékání zvládáme rychle a bez zmatků.  Už vím, co dětem obléci do přírody a co vzít s sebou. Za každého počasí. 

Znám spoustu zajímavých aktivit v přírodě, které baví děti i dospělé. Čerpám z bohaté zásoby podnětných her, které nepotřebují složité přípravy a drahé nákupy. Díky tomu už neznáme slovo NUDA.  Mou vášní je pomáhat ostatním, aby to měli se svými dětmi taky tak. 

Jenže dřív to tak nebylo…

Odjakživa jsem bývala outdoorový a akční člověk. Milovala jsem přírodu, táboření a cestování. Po narození dětí mi ale výpravy do přírody pěkně zhořkly.

Otravovalo mě to množství věcí, na které musím myslet, nesnášela jsem těžké batohy plné krámů. Často jsem byla tak vyčerpaná z toho všeho nahánění dětí a vypravování, že už jsem ani neměla chuť jít ven. Vypravování se ven bylo nejhorší částí dne.

A když jsme konečně vyrazili na cestu, děti byly strašně pomalé.  Vadilo mi,  jak se pořád válí na zemi a hned se ušpiní. Mnohokrát jsem na výletě zjistila, že mi chybí pití nebo svačina, rukavice nebo náhradní tepláky. 

Změnu mi přineslo pochopení, že pohodové procházky s malými dětmi prožijeme tehdy, když jsme dobře připraveni. Správně vybaveni, s chutnou svačinkou, se zajímavou trasou vhodnou pro malé děti. 

Přišla jsem postupně na spoustu vychytávek, které rozhodují o tom, zda se z výletu s dětmi vracíme nabití a nadšení, nebo vyčerpaní a znechucení.

K tomu mi pomohly dlouholeté zkušenosti s horskou turistikou, horolezectvím, sebeobranou a tábořením v přírodě. Velkou inspirací je pro mne lesní pedagogika.

Jsem maminka čtyř dětí a do přírody s nimi chodím již 10 let. To jsou stovky výletů, které jsme podnikli. Vždy s miminkem nebo batoletem na zádech.  Mám díky tomu neuvěřitelnou zásobu zážitků a vím, co všechno dovede taková smečka vymyslet.

 

A tak jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti s ostatními rodiči a průvodci dětí, kteří, stejně jako já před lety, potkávají různé překážky, které jim brání si přírodu s dětmi doopravdy užívat po celý rok.  

Napsala jsem pro vás  e-book Báječné výlety s mrňaty. Je  přímo nabitý  praktickými informacemi a tipy, takže po jeho přečtení si již s malými dětmi v přírodě vždy poradíte. Dozvíte se, jak se vypravit v klidu, co dělat, když děti nechtějí chodit ven nebo kde hledat přírodu uprostřed města. Pomůže vám vybrat vhodné oblečení pro děti a najdete v něm rady pro výlety s miminkem i batoletem.

Jsem také autorku e-booku Tahák na výlet – 75 osvědčených aktivit a her v přírodě pro děti do 7 let. Tahák je výbornou pomůckou pro všechny, kdo si chtějí zpestřit chvíle v přírodě s dětmi a rozšířit repertoár aktivit, které baví děti i dospělé. Kromě podrobně rozepsaných hlavních aktivit v něm najdete také praktické rychlé hry pro 4 roční období k vytištění.

Jak obléci sebe a děti do chladného a vlhkého počasí, jak vybírat praktické a funkční oblečení a na co si dát při nákupu pozor, to je tématem mini e-booku Oblečte se do zimy – speciál pro mámy s malými dětmi.

O cestování po Itálii s houfem dětí si můžete přečíst v Toskánském deníku.

Pro ty, kdo s dětmi v přírodě začínají nebo hledají základní informace, jak si výlety s dětmi užít, mám  e-book zdarma Do přírody s dětmi s lehkostí a v pohodě.  Najdete v něm nejlepší tipy na úspěšný výlet s dětmi.