Živé akce, kde se můžeme potkat

Zde je přehled akcí, které pořádám nebo spolupořádám v letošním roce

Zde je přehled akcí, které pořádám nebo spolupořádám v letošním roce

 

Některé akce spolupořádám v rámci Školy přírodní moudrosti 2022 s Monikou Michaelovou (Způsob přihlášení je uveden u každé akce.)

Pokud máte zájem, abych uspořádala akci u vás, kontaktujte mne na lenka@lenkavostova.cz nebo telefonicky na 602507246.

Kde se můžeme potkat?

Lidé a stromy – jarní očista

PŘELOŽENO NA 26. 3. 2022, Střemeníčko

Jednodenní workshop v rámci Školy přírodní moudrosti 2022 pro všechny, koho zajímá péče o staré ovocné stromy. Stejně jako si my lidé stříháme konečky vlasů, aby to poškozené a vysušené udělalo místo novému, i staré stromy občas potřebují nový sestřih. To, co bylo, tak odplouvá do minulosti a otevírá se nový příběh budoucnosti.

Sejdeme se ve starém sadu pod Holým vrchem a nejdříve se nacítíme na práci se stromy a napojíme se na ně. Každý účastník si vybere strom, který volá právě po jeho péči.

Během praktické práce v sadu si řekneme více z teorie řezu a podíváme se i na to, jak poznat, co strom potřebuje.

K dispozici bude drobné občerstvení, nápoje a poctivý domácí oběd uvařený na ohni.

Začátek v sobotu 12.3. v 10.00 hod, ukončení v 17 hod.

Provázet vás budou:
Monika Michaelová je ženou, kterou přijal domorodý kmen Kogi, a začal jí předávat učení živé linie jedné z nejstarších civilizací na světě. Ve svém životě posouvá hranice a vytváří prostor pro to, aby se lidský potenciál stal tvořivou silou života. Je zakladatelkou nadačního fondu Mosty – Puentes.
Lenka Voštová, nadšená tvůrkyně krajiny a průvodkyně po cestách, kam jiní nechodí. Milovnice staletých stromů a skal, sadařka a zahradnice, máma čtyř dětí.
Příspěvek za program a poctivé domácí jídlo je 1800 Kč za  dospělou osobu (děti jsou vítány a za program neplatí, pouze příspěvek na jídlo). Pro rodiny máme velkou slevu (na dotaz). V případě velmi nepříznivého počasí se setkání přesune na jiný termín. 
Přihlášky a podrobné informace k účasti: nadacnifond@mosty-puentes.cz

 

 

 

Setkání u pramene a jedlá procházka s přípravou jarních jídel

9.4. 2022, Střemeníčko

V sobotu 9. dubna vás zveme ke společné oslavě tří let od obnovení pramene Kamenice.  Je to místo, které dalo zrození vodě i příběhu o cestě do jiných světů až tam, kde pramení vody života.

Během dne u pramene Kamenice nás čeká především cesta k prameni vody života v každém z nás, jarní otvírání pramínků a čištění prostoru v Kamenici i v sobě. Při procházce se budeme vzájemně inspirovat znalostmi divokých bylin k snědku.

 Během dne se vydáme na pouť posvátným hájem od pramene k velkému dubu a propadání vody do podzemí. Po cestě se budeme potkávat s rostlinami, které nám můžou dát svou sílu a z nich pak připravíme očistná a zdravá jídla, která si uvaříme na ohni.

Začátek v sobotu 9. 4. v 10.00 hod, ukončení v cca 17 hod.

Provázet vás budou:

Monika Michaelová je ženou, kterou přijal domorodý kmen Kogi, a začal jí předávat učení živé linie jedné z nejstarších civilizací na světě. Ve svém životě posouvá hranice a vytváří prostor pro to, aby se lidský potenciál stal tvořivou silou života. Je zakladatelkou nadačního fondu Mosty –Puentes.

Lenka Voštová, nadšená tvůrkyně krajiny a průvodkyně po cestách, kam jiní nechodí. Milovnice staletých stromů a skal, sadařka a zahradnice, máma čtyř dětí, průvodkyně světem outdoorových aktivit.

Příspěvek na organizaci, program, provázení, pomůcky a na činnost NF Mosty – Puentes je 1800 Kč za dospělou osobu (děti jsou vítány a za program neplatí, pouze příspěvek na jídlo. Pro páry je pěkná sleva:).

V případě velmi nepříznivého počasí se setkání přesune na jiný termín.

Přihlásit se můžete přímo Lence: lenka.vostova@mosty-puentes.cz