Warning: openssl_encrypt(): IV passed is 64 bytes long which is longer than the 16 expected by selected cipher, truncating in /data/web/virtuals/184775/virtual/www/domains/lenkavostova.cz/wp-content/plugins/post-views-counter/includes/class-counter.php on line 795

Warning: strtr() expects at least 2 parameters, 1 given in /data/web/virtuals/184775/virtual/www/domains/lenkavostova.cz/wp-content/plugins/post-views-counter/includes/class-counter.php on line 795
Jak ven v mrazech? - S dětmi ven bez obav - Lenka Voštová

Mrzne, až praští. Dnes ráno teploměr na východní zdi našeho domu ukazoval -15 °C. Ale venku je nádherná modrá obloha, svítí slunce a bylo by škoda celý den prosedět doma.

V mrazivých dnech klidně své venkovní akce s dětmi zkraťte. U nás v posledních dnech fouká hrozně nepříjemný ledový vítr, takže se ven musíme pořádně vybavit.

Co na sebe?

Nejvíc o oblečení do zimy se dozvíte v mém e-booku, protože sem by se to nevešlo.

Takže alespoň stručně: dejte dětem nejlépe vlněné podvlékačky a zateplené oteplovačky. Ponožky volte silnější, nejraději také vlněné, ty nejlépe hřejí.

Přidejte jednu vrstvu navíc pod svetr. Já svým dětem na ven oblékám tričko s rolákem, merinový přiléhavý svetřík, tlustý vlněný svetr a bundu.

Nejdůležitější jsou pořádné rukavice.  Palčáky víc hřejí, ale dobré jsou i lyžařské prsťáky.  Na hlavu patří  kukla nebo čepice a šála. Vlna hřeje nejlépe, takže teď je šance ji využít. Ve velkým mrazech vyberte to nejteplejší, co máte.

Dobře hřeje i fleece.  Pozor také, aby se rukavice neshrnovaly a z čepice netrčely uši. Je třeba, aby dětem nefoukalo za krk.

Boty vezměte zateplené, vhodné do sněhu. Nepromokavost teď není podmínkou, protože je vše zmrzlé.

S sebou rukavice a termosku

S sebou si i na krátkou vycházku raději vezměte pro každé dítě náhradní rukavice. Kdyby se náhodou někde namočilo, ochráníte je před hrozbou omrzlin.

A klidně přibalte také malou termosku s horkým čajem. Přijde vhod a zahřeje i studené ruce.

Je vhodné namazat dětem i sobě obličej. Mně se nejlépe osvědčil 100% lanolín, ale můžete použít jakýkoli mastný krém nebo třeba sádlo. Nepoužívejte na ven hydratační krém, obsahuje vodu, která na vaší tváři pak mrzne a škodí.

Pohyb chrání před mrazem

Venku se hodně hýbejte, snažte se třeba zapojit do dětské hry. Naše děti dnes ráno nejvíc zaujalo rozbíjení ledu na potoce. Vlastně to bavilo i mě.

Kdo se hýbe, nemrzne. Přeji vám krásné vycházky ven s dětmi i navzdory mrazu.